Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant wyprowadził mężczyznę z ognia

Data publikacji 26.08.2013

Policjant mławskiego wydziału ruchu drogowego, w czasie wolnym od służby uratował 87-letniego mławianina. W domu samotnie mieszkającego seniora wybuchł pożar, z którego funkcjonariusz wyprowadził mężczyznę.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na Osiedlu Książąt Mazowieckich w Mławie. Będący po służcie aspirant sztabowy Roman Polak zauważył, że z okna jednego z mieszkań w bloku wydobywa się gęsty dym. Zaalarmował straż pożarną i nie czekając na jej przyjazd dotarł do mieszkania, z którego wydobywał się dym. Wewnątrz przebywał 87-letni, samotnie mieszkający, osłabiony chorobą mężczyzna.

Policjant wszedł do mieszkania wypełnionego dymem. Okazało się że lokator przygotowując sobie posiłek na kuchence gazowej wyszedł do pokoju, gdzie zasłabł. Ogień zajął pozostawione na kuchence naczynie. Policjant ugasił je i zakręcił gaz. Mławskiemu seniorowi nic się nie stało, wdzięczny za szybką interwencję, podziękował Komendantowi Powiatowego Policji w Mławie, gratulując mu ludzi, „którzy będąc poza służbą nie przestają być czujni jako policjanci”.


(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja