Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany przed meczem z zakazem stadionowym

Data publikacji 26.08.2013

Świnoujscy policjanci tuż przed meczem zidentyfikowali i zatrzymali 24-latka, który chciał uczestniczyć w imprezie pomimo stadionowego zakazu. Mężczyzna odpowiada w trybie przyspieszonym, za złamanie zakazu grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Przed rozpoczęciem niedzielnego meczu piłki nożnej Floty Świnoujście z Energetykiem Row Rybnik na świnoujskim stadionie funkcjonariusze Policji zatrzymali 24-letniego mieszkańca Żor, który znajdował się tam pomimo posiadania zakazu wstępu na mecze wydanego przez Sąd Rejonowy w Zabrzu.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, usłyszał już zarzuty niezastosowania się do wyroku sądu, który orzekł wobec niego zakaz wstępu na masowe imprezy sportowe w postaci meczów piłkarskich na okres pięciu lat. Jeszcze dziś ma stanąć w trybie przyspieszonym przed świnoujskim sądem. Za złamanie sądowego zakazu stadionowego 24-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

To jedyna osoba zatrzymania za przestępstwo w związku z niedzielnym meczem w Świnoujściu. Policjanci zabezpieczali miasto w związku z imprezą i zaraz po wyjściu z pociągu rozmawiali z liderami kibiców i przypominali o konieczności zachowania zgodnego z prawem, respektowania norm prawnych. Od dworca do plaży kibice przeszli przez miasto w asyście policjantów. Z kolei na plaży, gdzie kibice z Rybnika rozdzielili się na grupy, byli monitorowani przez umundurowanych, jak i nieumundurowanych funkcjonariuszy. Kibice zachowywali się spokojnie, nie zakłócali ładu i porządku publicznego na plaży. Po wyjściu z plaży byli ponownie eskortowani w zwartej grupie na stadion miejski. Na stadionie także nie doszło do zakłócenia przebiegu meczu ze strony gości z Rybnika, jak również kibiców Floty.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony