Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za usiłowanie wyłudzenia okupu

Data publikacji 28.08.2013

Stargardzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, który pod groźbą zamachu na zdrowie i życie młodej kobiety usiłował wyłudzić 100 000 złotych okupu. Podejrzany wpadł w ręce kryminalnych. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu do stargardzkich policjantów wpłynęło zgłoszenie o szantażowaniu i zastraszaniu, jakie jedna z mieszkanek miasta od kilku dni otrzymywała z anonimowego numeru telefonu. Wówczas nieznany sprawca grożąc pozbawieniem zdrowia i życia jej 23-letniej córki żądał 100 000 złotych okupu, które przekazane miały zostać w określonym czasie. Ponadto sprawca aby uwiarygodnić swoje zamiary w rozmowach telefonicznych udowodnił, że zna nie tylko dane osobowe pokrzywdzonych ale i ich zwyczaje.

Sprawą wymuszenia rozbójniczego natychmiast zajęli się funkcjonariusze z pionu operacyjnego stargardzkiej komendy, którzy po odpowiednim rozpoznaniu sytuacji wytypowali podejrzewanego i niespełna dobę od zawiadomienia w godzinach porannych zatrzymali go na terenie Stargardu Szczecińskiego.

22-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie prokurator przedstawił mu zarzut wymuszenia rozbójniczego, za co grozi kara do 10 lat więzienia. Ponadto prokurator przychylił się do wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania zatrzymanego i wniosek skierował do sądu. Ten zastosował wobec podejrzanego mieszkańca podstargardzkiej miejscowości areszt na trzy miesiące.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony