Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 8 tys. paczek papierosów i 600 litrów alkoholu

Data publikacji 28.08.2013

Zabezpieczone blisko 8,5 tys. paczek papierosów, ponad 600 litrów wódki i 70 litrów wina – to efekt przeszukania posesji 43-letniego mieszkańca gminy Wisznice. Policjanci z wisznickiego komisariatu zabezpieczyli kontrabandę wczoraj w godzinach południowych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty przestępstwa skarbowego. Na poczet grożącej kary mundurowi zabezpieczyli pieniądze w kwocie 18 000 zł.

Kryminalni Komisariatu Policji Wisznice ustalili, że 43-letni mieszkaniec wisznickiej gminy, może posiadać papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy. W wyniku przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny policjanci w pomieszczeniach gospodarczych znaleźli i zabezpieczyli wyroby tytoniowe i alkohol różnych marek: blisko 8,5 tys. paczek papierosów, 610 litrów wódki oraz 72 litry wina bez znaków polskiej akcyzy skarbowej.

W przypadku wprowadzenia do obiegu takiej ilości wyrobów bezakcyzowych Skarb Państwa zostałby narażony na uszczuplenie w podatku akcyzowym na kwotę blisko 129 tys.zł.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze. Na poczet grożących 43-latkowi kar i środków karnych policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 18.000 zł.

(KWP w Lublinie / mw)
 

Powrót na górę strony