Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono prawie tonę nielegalnego tytoniu

Data publikacji 29.08.2013

Kryminalni z gdańskiej komendy wojewódzkiej wspólnie z funkcjonariuszami z CBŚ i Straży Granicznej zlikwidowali nielegalną fabrykę wyrobów tytoniowych. W pomieszczeniach, które przeszukali funkcjonariusze, zabezpieczono 800 kg krajanki tytoniowej, 186 kg nieprzerobionego tytoniu oraz maszyny służące do cięcia, suszenia i aromatyzowania tytoniu. Udaremniając wprowadzenie tytoniu do obrotu, policjanci zapobiegli stratom na szkodę Skarbu Państwa w kwocie ok. pół miliona złotych. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, którzy już usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania nielegalnego tytoniu.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku we współpracy z funkcjonariuszami CBŚ oraz Straży Granicznej przeprowadzili we wtorek operację dotyczącą zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się nielegalnym wytwarzaniem tytoniu i obrotem nim.

W efekcie przeprowadzonej akcji zatrzymano 3 mężczyzn podejrzanych o ten przestępczy proceder. W trakcie przeszukania nielegalnej fabryki tytoniu policjanci zabezpieczyli ponad 800 kg krajanki tytoniowej, 186 kg nieprzerobionego tytoniu, 40 litrów spirytusu bez akcyzy oraz maszyny do cięcia, suszenia oraz aromatyzowania tytoniu. Wartość tego towaru szacuje się na kwotę około 400 tys. złotych. Przechwytując nielegalny tytoń, funkcjonariusze udaremnili wprowadzenie go do obrotu i dzięki temu zapobiegli stratom szacowanym na ok. pół miliona złotych, mogącym wyniknąć z uszczupleń podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa. Ponadto na terenie posesji policjanci zabezpieczyli kradziony samochód o wartości około 30 tys. zł.

Zatrzymani mężczyźni w wieku od 30 do 47 lat usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania nielegalnego tytoniu. Za tego typu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

(KWP w Gdańsku / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.46 MB)

Powrót na górę strony