Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli tytoń o wartości blisko 90 tys. złotych

Data publikacji 02.09.2013

Policjanci z powiatu wałbrzyskiego, we współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Izby Celnej, zabezpieczyli ponad 74 kg krajanki tytoniowej oraz 12,5 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Tytoń ujawniono podczas przeszukania jednego z mieszkań na terenie Wałbrzycha. W tej sprawie zatrzymano również 50-latka podejrzanego o posiadanie i handel. Szacunkowa wartość zabezpieczonego mienia to blisko 90 tys. złotych.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu we współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Izby Celnej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie i handel tytoniem bez polskich znaków akcyzy.

Przeszukanie przeprowadzone w mieszkaniu 50-latka potwierdziło wcześniejsze ustalenia operacyjne policjantów, którzy znaleźli i zabezpieczyli ponad 74 kilogramy krajanki tytoniowej oraz 12,5 kilograma tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zabezpieczonego mienia to ponad 88 tys. złotych.

Dalsze czynności z zatrzymanym w tej sprawie realizować będą funkcjonariusze Izby Celnej we Wrocławiu. 50-latek za czyn, o który jest podejrzany, odpowie teraz przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony