Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podczas WOŚP wylicytowali rejs policyjną motorówką

Data publikacji 03.09.2013

W minionym tygodniu na pokładzie hybrydowego Parkera 630 gościły u toruńskich "wodniaków" trzy kobiety. Z atrakcji, którą można było wylicytować podczas XXI Finału WOŚP, skorzystały żona darczyńczy wraz z córką i jej koleżanką.

Toruńscy „wodniacy” mieli  przyjemność płynąć łodzią z Panią Małgorzatą i jej córką Anią, która zabrała w rejs policyjną motorówką swoją koleżankę Amelię. Atrakcję tę można było wylicytować w styczniu tego roku podczas XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rejs okazał się nie lada atrakcją. Motorówka na którą toruńscy „wodniacy” zabrali zwycięzców licytacji to hybrydowy Parker 630, z zaburtowym, czterosuwowym silnikiem Veradomerkury, posiadającym 200 koni mechanicznych i osiągającym prędkość do 80km/h. Wyposażona jest w urządzenie GPS, radar, oraz echosondę umożliwiającą pływanie w trudnych warunkach atmosferycznych lub w nocy. Toruński garnizon wzbogacił się o nią w październiku 2011 r.

Przy okazji rejsu pani Małgosia, jej córka i koleżanka mogły obejrzeć z bliska budowę nowego mostu na Wiśle, Kępę Bazarową i miejsca niedostępne z brzegu dla pieszych oraz wpłynąć nią do ujścia rzeki Drwęcy. Możliwość obejrzenia toruńskiej Starówki, czapli, dzikich kaczek, a także sposobność podziwiania natury z policyjnego „radiowozu na wodzie” była dla Pań niezapomnianym przeżyciem.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony