Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja CBŚ: rozbita zorganizowana grupa przestępcza oraz zabezpieczone kilka tysięcy litrów nielegalnego alkoholu

Data publikacji 04.09.2013

Policjanci CBŚ rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się odkażaniem skażonego alkoholu etylowego, a następnie jego sprzedażą. Funkcjonariusze uderzyli równocześnie na terenie dwóch województw: łódzkiego i warmińsko-mazurskiego. Zatrzymano sześć osób, w tym trzech szefów. W wyniku przeszukań kryminalni zabezpieczyli linię technologiczną służącą do odkażania całkowicie skażonego alkoholu etylowego oraz 5700 litrów nielegalnego alkoholu.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego od kilku miesięcy rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się odkażaniem skażonego alkoholu etylowego, a następnie jego sprzedażą z przeznaczeniem do konsumpcji. Funkcjonariusze zbierali i na bieżąco weryfikowali szczegółowe informacje dotyczące przestępczej działalności grupy, jak również poszczególnych jej członków. Z ustaleń śledczych wynikało, że grupa działała głównie na terenie dwóch województw: łódzkiego i warmińsko-mazurskiego. To właśnie tam 29 sierpnia br. równocześnie uderzyły grupy realizacyjne.

W pobliżu jednej z prywatnych posesji pod Łodzią funkcjonariusze zatrzymali trzech członków grupy, w tym dwóch jej szefów. Mężczyźni, w wieku od 25 do 40 lat, byli kompletnie zaskoczeni obecnością funkcjonariuszy. Podczas przeszukań pomieszczeń policjanci zabezpieczyli linię technologiczną służącą do odkażania całkowicie skażonego alkoholu etylowego, blisko 1,5 tysiąca butelek już przygotowanych do sprzedaży oraz 10 zbiorników o pojemności 1000 litrów, z czego dwa wypełnione najprawdopodobniej skażonym alkoholem etylowym.

Kolejne zatrzymanie na terenie województwa łódzkiego miało miejsce na jednej z ulic Sieradza. Kryminalni zatrzymali 54-latka przewożącego 3000 litrów nielegalnego alkoholu.  W ręce funkcjonariuszy trafił także 30-latek zatrzymany w jednym z tamtejszych mieszkań.

Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego policjanci zatrzymali kolejnego z szefów grupy. Z prowadzonego postępowania, wynika, że 45-latek zajmował się dystrybucją nielegalnego alkoholu na terenie Warmii i Mazur.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów kierowania zorganizowaną grupą przestępczą Sławomirowi S., Dariuszowi S. oraz Wojciechowi L. Wobec nich sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zarzut udziału w tej grupie usłyszał Krzysztof L. Grozi mu 5-letni pobyt za kratkami.  Natomiast dwie pozostałe osoby odpowiedzą za przestępstwa karno-skarbowe.

Z ustaleń śledczych wynika, że na chwilę obecną grupa mogła wprowadzić do obrotu co najmniej 20 000 litrów nielegalnego alkoholu. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Olsztynie / mg)

Film Akcja CBŚ: rozbita zorganizowana grupa przestępcza oraz zabezpieczone kilka tysięcy litrów nielegalnego alkoholu

Opis filmu: Akcja CBŚ: rozbita zorganizowana grupa przestępcza oraz zabezpieczone kilka tysięcy litrów nielegalnego alkoholu

Pobierz plik Akcja CBŚ: rozbita zorganizowana grupa przestępcza oraz zabezpieczone kilka tysięcy litrów nielegalnego alkoholu (format mp4 - rozmiar 24.51 MB)

Powrót na górę strony