Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 80 zarzutów dla zorganizowanej grupy przestępczej

Data publikacji 04.09.2013

Policjanci Centralnego Biura Śledczego prowadząc wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Łodzi śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się włamaniami i kradzieżami pojazdów zatrzymali 8 kolejnych podejrzanych. Łącznie w tej sprawie ponad 80 zarzutów usłyszało już 21 osób.

2 września 2013 roku policjanci z Centralnego Biura Śledczego, na terenie Łodzi i powiatu łódzkiego-wschodniego, zatrzymali 8 kolejnych osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie zajmującej się przestępczością samochodową. Od około pół roku funkcjonariusze wspólnie z Prokuraturą Okręgową  w Łodzi prowadzą śledztwo koncentrujące się na osobach współpracujących ze sobą przy kradzieżach pojazdów i ich legalizacji. Do września zatrzymali 13 podejrzanych, którym przedstawiono 71 zarzutów, 5 tymczasowo aresztowano. Odzyskano pojazdy łącznej wartości 107 tysięcy złotych, na poczet grożących kar zabezpieczono mienie wartości 65 tysięcy złotych.

W ciągu ostatnich  dni policjanci dotarli do kolejnych 8 podejrzewanych w wieku od 27 do 36 lat. Część z nich była już wcześniej notowana za konflikty z prawem. Wobec dwóch prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe areszty. Śledczy z Centralnego Biura zabezpieczyli tym razem 8 aut z przerobionymi numerami identyfikacyjnymi. Wśród nich są: ople, audi a także bmw, citroen C4 i renault kangoo. Na poczet przyszłych kar przejęto mercedesa.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, grupa działała w latach 2008-2012. Miała zorganizowany przestępczy charakter. Część z członków zajmowała się kradzieżą, inni przechowywali pojazdy lub sporządzali fikcyjne umowy kupna – sprzedaży, inni przebijali pola numerowe a kolejni legalizowali pojazdy w urzędach tworząc spreparowane dokumenty.

Sprawa nadal pozostaje rozwojowa.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony