Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant Ruchu Drogowego 2013

Data publikacji 05.09.2013

We wtorek i środę odbyły się wojewódzkie eliminacje konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku”. Finał miał miejsce w siedzibie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gryfinie. Zwycięzcy reprezentować będą garnizon w Ogólnopolskim Konkursie „Policjant Ruchu Drogowego Roku”, który odbędzie się Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

W tegorocznym konkursie „Policjant Ruchu Drogowego Roku” udział wzięło 21 funkcjonariuszy ( 20 mężczyzn i 1 kobieta) - przedstawicieli wszystkich komend miejskich i powiatowych z województwa zachodniopomorskiego. W pierwszym dniu zmagań policjanci rywalizowali w strzelaniu na Strzelnicy Bractwa Kurkowego „Gryf” w Gryfinie i jeździe sprawnościowej motocyklem służbowym, która odbywała się na terenie Stadionu Miejskiego w Gryfinie. Ponadto oceniane były ich umiejętności praktyczne w kierowaniu ruchem na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 31 – ul. Łużycka w Gryfinie z drogą wojewódzką nr 120. Obserwująca zadanie komisja oceniała indywidualnie uczestników konkursu według ustalonych wcześniej kryteriów.

Rywalizujący ze sobą w konkursie funkcjonariusze musieli również na terenie Stadionu Miejskiego w Gryfinie wykazać się umiejętnościami podczas jazdy sprawnościowej samochodem służbowym.

Drugiego dnia zmagań mundurowi przystąpili do testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego i przepisów służbowych oraz z zasad udzielania pomocy ofiarom wypadków.

Podczas uroczystego zakończenia wojewódzkiego etapu konkursu Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie mł. insp. Piotr Ostrowski i Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie Pan Zdzisław Witos osobiście podziękowali wszystkim uczestnikom, a najlepszym wręczyli puchary oraz nagrody.

Współorganizatorem konkursu „Policjant Ruchu Drogowego” był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie.

Zwycięzcą konkursu został mł. asp. Paweł Rut z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, który uzyskał we wszystkich konkurencjach łącznie 100 punktów. Funkcjonariuszem Policji jest od 8 lat. Służbę rozpoczął w Samodzielnym Pododdziale Policji w Zielonej Górze. Z ruchem drogowym związał się 6 lat temu. Od tej pory pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Od ponad roku zajmuje się głównie obsługą zdarzeń drogowych. W 2007 roku mł. asp. Paweł Rut w trakcie pełnienia służby uratował życie tonącemu mężczyźnie.

Na drugim miejscu z 98 punktami uplasował się mł. asp. Piotr Łojewski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. W szeregach policji jest od 6 lat. Od początku związany jest z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. Pełni także funkcję negocjatora policyjnego.

Natomiast trzecie miejsce z 87 punktami zajął asp. Łukasz Hołtyn z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie.

Głównym celem konkursu jest podniesienie wiedzy i umiejętności praktycznych funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach naszego kraju, ale również sprawniejsza obsługa zdarzeń drogowych przez policję, a tym samym poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W ramach tego spotkania odbyła się także narada służbowa z kierownictwem wydziałów ruchu drogowego z terenu województwa zachodniopomorskiego. Szkolenie to zorganizowane zostało w ramach realizacji programu Widoczni – Ekologiczni III realizowanego przez zachodniopomorską drogówkę i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Zgodnie z regulaminem policjanci, którzy zajęli I i II miejsce w eliminacjach wojewódzkich konkursu reprezentować będą nasz garnizon w Ogólnopolskim Konkursie „Policjant Ruchu Drogowego Roku”, który już po raz 26. odbędzie się w dniach 18 – 20 września w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony