Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani podejrzani o śmiertelne pobicie

Data publikacji 06.09.2013

Policjanci zatrzymali cztery osoby związane ze środowiskiem pseudokibiców podejrzane o śmiertelne pobicie 32-latka w Krakowie we wrześniu zeszłego roku. Mężczyźni zostali już przesłuchani, przedstawiono im zarzuty. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

Do bójki doszło pod koniec września zeszłego roku przy ulicy Dobrego Pasterza w Krakowie. Zaczęło się od sprzeczki, jaka wywiązała się pomiędzy znajomymi – później dołączyły także inne osoby. W trakcie bójki został zaatakowany nożem 32-letni mężczyzna, który zmarł wskutek odniesionych obrażeń. Ranny został natomiast 41-latek, który doznał ciężkich obrażeń ciała. Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli porzucone przez sprawców niebezpieczne narzędzia: maczety, noże, pałki.

Pierwsze zatrzymania w tej sprawie nastąpiły już wkrótce po zdarzeniu. Wszczęto śledztwo, prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków - Nowa Huta. Od tamtego czasu policjanci ustalali kolejne szczegóły zdarzenia i typowali kolejne osoby podejrzewane o udział w bójce. Dwa dni temu (3 września br.)  zatrzymanych zostało czterech mężczyzn w wieku od 21 do 23 lat, mieszkańców Krakowa, powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców. Zostali już przesłuchani, przedstawiono im zarzuty śmiertelnego pobicia człowieka, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

(KWP w Krakowie / mg)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja