Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł szef zorganizowanej grupy przestępczej z Wielkopolski

Data publikacji 07.09.2013

Policjanci z Wydziału Operacji Pościgowych CBŚ KGP wspólnie z funkcjonariuszami z Kalisza i kryminalnymi z KWP w Poznaniu zatrzymali szefa zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa ta trudniła się handlem znacznymi ilościami narkotyków i czerpaniem korzyści z nierządu.

Z policyjnych ustaleń wynika, że poszukiwany od 2011 roku Hubert W. kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która działała na terenie Wielkopolski. Jej członkowie trudnili się m.in. handlem znacznymi ilościami narkotyków i czerpaniem korzyści z nierządu.

Za Hubertem W. Prokuratura  Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim wydała list gończy.

Do zatrzymania poszukiwanego doszło na jednym z osiedli mieszkaniowych w Rudzie Śląskiej. W akcji oprócz policjantów z Wydziału Operacji Pościgowych Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji brali udział również funkcjonariusze z Wydziału Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji w Kaliszu, policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspierani przez antyterrorystów z garnizonu śląskiego.

Hubert W. był już karany za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Jej członkowie rozpracowywani byli przez funkcjonariuszy Wydziału CBŚ KGP w Kaliszu. W lipcu bieżącego roku, podczas realizacji sprawy, zatrzymano 7 członków grupy Huberta W.

Zatrzymany odpowie za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, handel bronią, czerpanie korzyści z nierządu i przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

CBŚ KGP / ak

Powrót na górę strony