Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania poszukiwanych przestępców

Data publikacji 07.09.2013

Tylko w ciągu ostatnich kilkunastu dni wrocławscy policjanci zatrzymali 28 osób ukrywających się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości, a podejrzanych o popełnienie różnego rodzaju przestępstw. Wśród nich było m.in. 4 członków zorganizowanej grupy przestępczej, podejrzanych o szczególnie poważne czyny, dokonane na terenie Wrocławia, m.in. wymuszenia, rozboje, czy podpalenia. U zatrzymanych zabezpieczono narkotyki oraz maczety i kije baseballowe. Wszyscy zatrzymani trafili do aresztów śledczych lub zakładów karnych.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu realizując działania skierowane przeciwko osobom ukrywającym się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości, na bieżąco ustalają miejsce pobytu i zatrzymują osoby poszukiwane. Tylko w okresie ostatnich kilkunastu dni policjanci zatrzymali łącznie 28 osób, poszukiwanych w celu umieszczenia ich w areszcie śledczym lub zakładzie karnym.

Osoby te poszukiwane były w związku z popełnieniem różnego rodzaju czynów przestępczych. Wśród zatrzymanych w ostatnich dniach, byli m.in. 4 członkowie zorganizowanej grupy przestępczej, podejrzani o szczególnie poważne czyny, dokonane na terenie Wrocławia, m.in. wymuszenia, rozboje, czy podpalenia.

Z uwagi na możliwość posiadania broni oraz charakter działalności przestępczej podejrzanych, w zatrzymaniach tych mężczyzn uczestniczyli funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, wspierani przez funkcjonariuszy dolnośląskiego Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji.

Czterej zatrzymani, to mieszkańcy Wrocławia, w wieku od 28 do 32 lat. Ponieważ jeden z podejrzanych podczas realizacji zatrzymania nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy, w związku z czym musieli oni zastosować wejście siłowe, wyważając drzwi. W mieszkaniu tego mężczyzny policjanci zabezpieczyli m.in. mefedron, z którego można było uzyskać nawet kilkaset porcji handlowych.

Ponadto w miejscach zatrzymania podejrzanych ujawniono i zabezpieczono niebezpieczne przedmioty w postaci m.in. maczet i kijów baseballowych. Wszyscy zatrzymani trafili do aresztów śledczych lub zakładów karnych.

KWP Wrocław / ik

Film Zatrzymania poszukiwanych przestępców

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymania poszukiwanych przestępców (format flv - rozmiar 1.97 MB)

Powrót na górę strony