Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci czytali Fredrę

Data publikacji 08.09.2013

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu włączyli się w akcję "Narodowe Czytanie". Tym razem poświęcone ono jest dziełom Aleksandra Fredry. Dzieła pisarza czytane są w ponad 600 miastach i miejscowościach całego kraju. Taka akcja trwa także od rana w Radomiu.

"Narodowe Czytanie" to zainicjowana w 2012 r. przez prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznej lektury największych polskich dzieł. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny charakter. Podstawowym celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

W Radomiu - na deptaku - od rana dzieła Fredry czytają znani radomianie. Nie zabrakło sportowców, przedstawicieli mediów, domów kultury, czy też przedstawicieli służb mundurowych.

W akcję włączyli się także funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Komendant Miejski Policji insp. Karol Szwalbe wraz z asp. Kamilą Adamską z Wydziału Prewencji oraz Katarzyną Piechotą-Kaim - rzecznikiem prezydenta Radomia przeczytali fragment "Zemsty"…i zebrali gromkie brawa za swoją interpretację utworu Fredry.

KWP Radom / ik

Powrót na górę strony