Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przejęta tytoniowa kontrabanda

Data publikacji 08.09.2013

Policjanci z zwalczający przestępczość gospodarczą z komendy wojewódzkiej i komendy miejskiej w Bielsku-Białej wraz z funkcjonariuszami Służby Celnej w Cieszynie zabezpieczyli ponad 1700 kilogramów suszu liści tytoniu i krajanki tytoniowej. Zabezpieczono również linię do produkcji tytoniowej krajanki. Zatrzymano dwóch właścicieli nielegalnego towaru.

Policjanci ustalili, że na terenie posesji zlokalizowanej w jednej z miejscowości powiatu bielskiego znajduje się nielegalna krajalnia tytoniu. Na jej terenie, w czasie rozładunku suszu tytoniowego, zatrzymano dwóch mężczyzn.

Są to mieszkańcy województwa śląskiego w wieku 56 i 51 lat. W trakcie przeszukania, w pomieszczeniach gospodarczych i stojącym na terenie posesji samochodzie dostawczym ujawniono susz liści tytoniu oraz gotową już krajankę tytoniową o łącznej masie 1763, 7 kilogramów.

Ponadto zabezpieczono linię do produkcji krajanki tytoniowej, której wartość oszacowano na 80 tysięcy złotych. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków oszacowano w tym przypadku na blisko 800 tysięcy.

Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za popełnione przestępstwa akcyzowe, za co mogą trafić do więzienia nawet na 3 lata. Grożą im też dotkliwe kary finansowe.

KWP Katowice / ik

Powrót na górę strony