Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież 3 samochodów

Data publikacji 09.09.2013

W ręce policjantów z Mokotowa wpadł 24-letni Michał A., który pijany kierował fiatem uno i spowodował kolizję drogową. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że samochód chwilę wcześniej został skradziony. Dalsze czynności południowopraskich stróżów prawa dowiodły, że mężczyzna w lutym tego roku ukradł jeszcze dwa inne pojazdy. 24-latek odpowie również za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował tymczasowy areszt wobec podejrzanego.

Trzy dni temu na terenie Mokotowa policjanci interweniowali w związku z kolizją drogową. Okazało się, że w pojeździe, który uczestniczył w zdarzeniu, były 2 osoby. Obaj mężczyźni próbowali uciekać. Kierowca został jednak zatrzymany. 24-letni Michał A. był pijany. Dalsze czynności wykazały, że samochód został chwilę wcześniej skradziony z terenu Pragi Południe.

Sprawą i zatrzymanym zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Funkcjonariusze natychmiast podjęli liczne, wnikliwe czynności operacyjne. Dowiedli, że Michał A. w lutym tego roku, zaraz po tym, jak opuścił zakład karny, ukradł renault i volkswagena. 24-latek odpowie za trzy kradzieże z włamaniem pojazdów i prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości.

W sądzie podjęto decyzję o zastosowanie tymczasowego aresztu dla podejrzanego.

(KSP / ak)

Powrót na górę strony