Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano mężczyzynę podejrzanego o śmiertelne ugodzenia nożem

Data publikacji 08.09.2013

Policjanci zatrzymali 35-latka, podejrzanego o śmiertelne zranienie młodego mężczyzny na ul. Grodzkiej w Krakowie. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Grodzkiej w Krakowie nocą z 6 na 7 września około godz. 2.20 . Wówczas to do młodych ludzi idących ulicą Grodzka podszedł mężczyzna, który zaczepił przechodzących – wywiązała się sprzeczka, w trakcie której agresywnie zachowujący się przechodzień zaatakował mężczyznę znajdującego się w grupie.

Mimo szybko wezwanej pomocy medycznej i wysiłków lekarzy ugodzony nożem mężczyzna zmarł wskutek odniesionych obrażeń.

Zdarzenie oraz wygląd sprawcy zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego – dzięki szybkiej reakcji operatora monitoringu informacja z rysopisem sprawcy trafiła do wszystkich patroli znajdujących się w rejonie Rynku.  Już kilkanaście minut później zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o śmiertelne ugodzenie młodego człowieka.

Mężczyzna  - 35-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego - zatrzymany został pod zarzutem zabójstwa. Za popełnienie takiego przestępstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu.

Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zebrane w tej sprawie materiały przekazali do Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście gdzie zapadną dalsze decyzje co do zatrzymanego mężczyzny.

(KWP w Krakowie / mg)
 

Powrót na górę strony