Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelnie ugodził nożem kolegę - usłyszał zarzut zabójstwa

Data publikacji 09.09.2013

Zarzut zabójstwa usłyszał 23-letni mieszkaniec Mrągowa. Radosław J. podczas imprezy zakrapianej alkoholem śmiertelnie ugodził nożem 25-letniego kolegę. Pijanego mężczyznę zatrzymali mrągowscy policjanci, gdy ten chciał uciec z miejsca zdarzenia. Teraz 23-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Tuż po północy oficer dyżurny mrągowskiej policji został powiadomiony przez dyspozytora pogotowia, że w mieszkaniu na jednym z miejscowych osiedli 25-letni mężczyzna został śmiertelnie ugodzony nożem. Pod wskazany adres natychmiast został wysłany patrol policji. Funkcjonariusze, wchodząc do budynku, gdzie zdarzenie miało miejsce, zauważyli zbiegającego w pośpiechu pijanego mężczyznę. Policjanci zatrzymali 23-latka, który jak się później okazało śmiertelnie ranił kolegę.

Z ustaleń policjantów wynika, że obaj mężczyźni przebywali na imprezie urodzinowej, gdzie był spożywany alkohol. W trakcie trwania imprezy pomiędzy ofiarą a sprawcą doszło do kłótni, podczas której 23-latek wyjął nóż i zadał cios w klatkę piersiową swojemu koledze. Jak się później okazało, cios był śmiertelny.

Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Badanie na zawartość alkoholu w jego  organizmie wykazało ponad 1,5 promila. Z ustaleń śledczych wynika, że 23-letni mieszkaniec Mrągowa był już wcześniej wielokrotnie karany za rozboje i pobicia. Radosław J. już usłyszał zarzut zabójstwa. Decyzją sądu 23-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Według kodeksu karnego za zabójstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / ak)

Powrót na górę strony