Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Festyn "Niebiescy Dzieciom" - od policjantów dla chorych dzieci

Data publikacji 09.09.2013

W Poznaniu odbyła się XII edycja Festynu Charytatywnego „Niebiescy Dzieciom”. Otoczenie poznańskiej Areny tętniło życiem. Imprezę odwiedziło tysiące poznaniaków i Wielkopolan. Cel jak co roku był ten sam – wsparcie dla poznańskiego Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschnera.

Od wielu już lat Festyn Charytatywny „Niebiescy Dzieciom”, choć organizowany przez policjantów, jest imprezą wszystkich służb mundurowych Poznania. Polska ma swojego Owsiaka, a poznaniacy mają swoich "niebieskich". Jednak cel przyświecający wszystkim jest jeden - pomoc chorym, skrzywdzonym przez los dzieciom.

Policjanci, strażacy, żołnierze, celnicy, strażnicy miejscy oraz przedstawiciele wielu firm, organizacji, stowarzyszeń i urzędów robią wszystko, aby festyn z roku na rok był bardziej atrakcyjny. Niezmienny od 12 lat pozostaje cel imprezy.To wspieranie działalności Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschnera w Poznaniu.

Konkursy dla dzieci i całych rodzin, stoiska tematyczne, artyści występujący na scenie i liczne pokazy to tylko część tego co przygotowano dla uczestników festynu. Przejażdżka bryczką, zdjęcia w siodle z poznańskimi policjantami, pokazy dyscypliny i skuteczności psów policyjnych, pokaz ratownictwa drogowego straży pożarnej i służb medycznych to kolejne atrakcje minionej soboty.

Nie brakowało tłumów przy stoisku zorganizowanym przez koleżanki i kolegów z Regionu IPA (International Police Association: Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji) Poznań. Każdy chętny mógł zrobić sobie zdjęcie w policyjnej czapce z różnych państw. Była to okazja do pokazania imponującego, ipowskiego zbioru mundurów policyjnych. Wszystkie pociechy nie odeszły od stoiska bez jakiegoś upominku.

Wśród licznych stoisk i stanowisk zorganizowanych dla odwiedzających można było spotkać  insp. Rafała Batkowskiego, Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, któremu towarzyszył mł.insp. Roman Kuster, Komendant Miejski Policji w Poznaniu. Obaj panowie jako gospodarze dbali, by wszyscy, którzy zjawili się na festynie czuli zadowolenie i chęć ponownego uczestniczenia w imprezie w przyszłym roku.

(KWP w Poznaniu / ak)

Powrót na górę strony