Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śląscy antyterroryści na podium

Data publikacji 10.09.2013

Śląscy antyterroryści zajęli 2 miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Policji Jednostek Specjalnych Republiki Czeskiej. Ich organizatorem była Zasahova Jednotka z Brna. W zawodach uczestniczyło blisko 50 policjantów z Czech, Słowacji, Niemiec oraz Polski.

W dniach od 3 do 6 września br. w Brnie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Policji Jednostek Specjalnych Republiki Czeskiej – Brno 2013. W zawodach rywalizowało 10 policyjnych reprezentacji m.in.: czeskie Zasahove Jednotki, niemiecki SEK czy słowackie PPU. Polską Policję reprezentował Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji z Katowic.

Zawodnicy poszczególnych reprezentacji wystartowali w konkurencji drużynowej. Na zawody składało się siedem konkurencji podzielonych na dwa dni, z czego w pierwszym dniu do wykonania było aż pięć zadań. Na poszczególne konkurencje składały się m.in.: marszobieg z bronią na orientację przy użyciu mapy, busoli oraz gps-u, pokonanie wojskowego toru przeszkód wg standardów NATO, a także różnego rodzaju zadania wysokościowe. Działania na wysokościach obejmowały elementy od wspinaczki klasycznej i ratownictwa górskiego, po zjazd na grubej linie (fast rope) z pokładu śmigłowca na dach budynku. Kolejne zmagania obejmowały: jazdę samochodem po specjalnym torze, pokonanie strażackiego toru przeszkód, imitującego działania w szczególnie trudnych warunkach takich jak: ciemność, zadymienie i ciasne pomieszczenia oraz strzelanie z różnego rodzaju broni krótkiej i długiej. Wszystkie zadania należało wykonać w pełnym oporządzeniu, w jak najkrótszym czasie.

Policjanci Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Katowicach mieli po raz pierwszy okazję zmierzyć się z zagranicznymi rywalami. Pomimo to zajęli drugie miejsce na podium w klasyfikacji międzynarodowej, tuż za drużyną z Niemiec.

(KWP w Katowicach / ak)

Powrót na górę strony