Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie CBŚ w przestępczość narkotykową

Data publikacji 12.09.2013

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego, prowadząc wspólnie z Prokuraturą Apelacyjną w Łodzi śledztwo związane ze zorganizowaną grupą przestępczą, zatrzymali kolejne osoby zaangażowane w przestępczość narkotykową. Łącznie w tej sprawie zarzuty usłyszało już 13 podejrzanych, na chwilę obecną 10 tymczasowo aresztowano. Śledczy zabezpieczyli około 15 kilogramów różnego rodzaju środków odurzających przemyconych na teren Polski z Europy Zachodniej.

Policjanci wspólnie z prokuratorami od kilku miesięcy zbierali materiał dowodowy będący podstawą uderzenia w zorganizowaną grupę przestępczą działającą na terenie Polski. Trzon tej grupy stanowią pseudokibice - członkowie bojówki jednego z klubów sportowych z terenu województwa łódzkiego.

Wcześniej funkcjonariusze zatrzymali 5 mężczyzn, w większości mieszkańców Bełchatowa w wieku od 19 do 35 lat. Są wśród nich zarówno dostawcy, jak i dilerzy kolportujący narkotyki wśród  pseudokibiców. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń podejrzani zajmowali się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych oraz środków odurzających, takich jak amfetamina, marihuana czy tabletki ekstazy.  Narkotyki  trafiały na polski czarny rynek szlakiem przemytniczym z Europy Zachodniej. Podczas działań Centralnego Biura Śledczego zabezpieczono łącznie około 15 kilogramów różnego rodzaju narkotyków.

W ostatnich działaniach, które miały miejsce 10 i 11 września 2013 roku, brali udział funkcjonariusze CBŚ z Łodzi i Wrocławia, a także policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi i KPP w Bełchatowie. Tym razem wpadło 8 kolejnych  osób w wieku od 18 do 31 lat. Z tej grupy do tej pory sąd tymczasowo aresztował 5 podejrzanych.

Podejrzanym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa nadal pozostaje rozwojowa.

(KWP w Łodzi / ak)

Powrót na górę strony