Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Data publikacji 12.09.2013

Policjanci z Komisariatu Policji w Rzgowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pabianicach wyjaśniają okoliczności usiłowania zabójstwa 22-letniej kobiety, które miało miejsce 9 września 2013 roku około godziny 20:00 w Grodzisku. Ciosy nożem w okolice szyi zadawał jej były partner, który następnie okaleczył także i siebie. 29-letni mieszkaniec powiatu łódzkiego wschodniego został już zatrzymany i usłyszał zarzut. Sąd Rejonowy w Pabianicach zadecydował dziś o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doszło podczas kłótni, jaka wywiązała się między parą w trakcie jazdy samochodem z Pabianic do Rzgowa. Mężczyzna początkowo nie chciał wypuścić z auta swojej byłej partnerki, a kiedy to uczynił, z niewyjaśnionych przyczyn zaatakował ją nożem. W wyniku zadawanych ciosów 22-latka doznała kilku ran ciętych na dłoniach i szyi. Agresywny 29-latek chwilę później tym samym nożem dokonał samookaleczenia, zadając sobie ranę w szyję i przedramię.

W tym czasie pokrzywdzona 22-latka zdążyła powiadomić o zdarzeniu pogotowie ratunkowe i policję. Interweniujący stróże prawa zatrzymali wskazanego przez pokrzywdzoną napastnika. Ze względu na obrażenia ciała zarówno kobieta, jak i mężczyzna zostali hospitalizowani w Łodzi, gdzie udzielono im niezbędnej pomocy medycznej.

11 września 2013 roku decyzją lekarzy mężczyzna został wypisany ze szpitala. Mundurowi przetransportowali go wtedy do Prokuratury Rejonowej w Pabianicach. Tam 29-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa - grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

12 września 2013 roku Sąd Rejonowy w Pabianicach zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony