Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

II Konferencja "Profilaktyka a Ty"

Data publikacji 13.09.2013

Dziś w siedzibie Archidiecezji Lubelskiej odbyła się II Konferencja „Profilaktyka a Ty” pt: „Pokonać Smoka”. Ideą konferencji jest promowanie mody na życie bez uzależnień wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizatorem było Kuratorium Oświaty oraz Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10.00 na terenie „Caritas” Archidiecezji Lubelskiej plenerową etiudą teatralną „Pokonać Smoka” w wykonaniu uczniów reprezentujących Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie. Wszystkich uczestników przywitali: insp. Mirosław Sokal I Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji i Krzysztof Babisz Lubelski Kurator Oświaty.

W drugiej części konferencji odbyła się prezentacja filmu „Antidotum” grupy PaT z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, po którym realizatorzy dyskutowali wraz z publicznością na zaprezentowane tematy.

Konferencja adresowana jest do uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego, nauczycieli, wychowawców, animatorów kultury, a także do pedagogów, psychologów, policjantów, pracowników samorządowych, rodziców oraz do wszystkich, którym bliska jest idea twórczej profilaktyki.

Program „Profilaktyka a Ty” przygotowany jest przez Komendę Główną Policji i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jego celem jest inicjowanie wspólnych działań skierowanych przeciwko zjawiskom patologii społecznej poprzez budowanie społeczności opartej na relacjach wymiany doświadczeń, wspierania się i twórczych działań propagujących modę na życie bez uzależnień.

Gościem specjalnym konferencji był insp. Grzegorz Jach z Komendy Głównej Policji – autor programu „Profilaktyka a Ty”.

(KWP w Lublinie / ak)

Powrót na górę strony