Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za znieważenie i użycie przemocy na tle rasowym

Data publikacji 16.09.2013

Za znieważenie i użycie przemocy na tle rasowym wobec dwóch obcokrajowców odpowiedzą przed sądem dwaj młodzi mężczyźni zatrzymani przez wrocławskich policjantów. Obaj podejrzani w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Zatrzymani 19-latkowie usłyszeli już w tej sprawie zarzuty. Odpowiedzą też za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących funkcjonariuszy. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w nocy z 11 na 12 września br. we Wrocławiu. Dwaj młodzi ludzie zaczepili obywateli Indii oraz Sudanu, wyzywali i uderzyli. W wyniku podjętej interwencji przez funkcjonariuszy wrocławskiego oddziału prewencji, którzy patrolowali w nocy dzielnicę Stare Miasto, około 1.00 w nocy, w rejonie ul. Oławskiej, podejrzani zostali zatrzymani. Obaj byli nietrzeźwi. Przeprowadzone badanie wykazało u nich około 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu i wykonaniu z ich udziałem dalszych czynności przez policjantów z komisariatu na wrocławskim Starym Mieście, dwaj 19-letni mieszkańcy powiatu lubińskiego i dierżoniowskiego usłyszeli zarzuty.

Za znieważenie i stosowanie przemocy na tle rasowym, grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni odpowiedzą też za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących funkcjonariuszy. Prokuratura wobec zatrzymanych zastosowała policyjny dozór oraz zakazu opuszczania kraju.

Teraz o dalszym losie 19-latków zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony