Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nasi policjanci znów na medal!

Już po raz dziewiąty w Wilnie odbył się „Europejski Turniej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych – Wilno 2013 o Puchar Generalnego Komisarza Policji Litewskiej”. W trwającej od 12 do 15 września imprezie udział wzięły reprezentacje polskiej Policji w kategorii OPEN oraz kategorii +35. Startująca w najbardziej prestiżowej kategorii OPEN reprezentacja polskiej Policji, którą po raz kolejny do sukcesu poprowadził trener Andrzej Kuczyński, obroniła tytuł wicemistrzowski z ubiegłego roku.

W składzie srebrnej drużyny znaleźli się zawodnicy z Komendy Stołecznej Policji, Komend Wojewódzkich Policji z Krakowa, Katowic, Łodzi i Olsztyna a także z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie i Centralnego Biura Śledczego.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, czego przykładem były niezwykle zacięte mecze - w kilku przypadkach skończyły się one seriami rzutów karnych. Silnych emocji dostarczyła nam reprezentacja Polski w półfinałowym meczu z reprezentacją Łotwy - żadna z drużyn nie znalazła sposobu na sforsowanie znakomicie grającego bloku obronnego po stronie przeciwnika. Po końcowym gwizdku sędziego przy wyniku 0:0, zwycięzcę meczu musiały rozstrzygnąć serie rzutów karnych. Strzelanie karnych przez polskich zawodników staje się kolejny raz bardzo mocnym punktem drużyny, która udowodnia, że jest mocna psychicznie. Po pięciu perfekcyjnie wykonanych strzałach, to polscy zawodnicy wykonali taniec radości. Stało się to dzięki wspaniałej interwencji naszego znakomitego bramkarza Jacka Heroka z KWP Katowice, który w sposób niewiarygodny obronił strzał Estończyka.

Radość nie trwała długo, ponieważ w drugim półfinale reprezentanci Gruzji nie dali najmniejszych szans zawodnikom z Łotwy zwyciężając zasłużenie 4:0. Trzeba się było szybko przygotować do arcyważnego meczu o złoto z mistrzami Europy sprzed dwóch lat - Gruzinami, którzy grali w tym turnieju naprawdę piękny futbol.

Mecz finałowy przysporzył wszystkim wiele emocji. Było w nim wszystko co kochają kibice – znakomite akcje zakończone pięknymi strzałami jednej i drugiej drużyny, parady bramkarzy i wspaniała, jak się okazało jedyna, bramka strzelona przez zawodnika gruzińskiego na początku drugiej połowy meczu. Bramka ta była na wagę złota. Mimo wielu okazji do wyrównania przez polskich zawodników dała  jednak zwycięstwo reprezentacji Gruzji. Po meczu to Gruzini świętowali zwycięstwo, a nam pozostało cieszyć się z wicemistrzostwa. To nie był jedyny sukces polskich policjantów podczas turnieju na Litwie...

Kolejnym było wybranie przez wszystkich kapitanów drużyn Grzegorz Sitka z Centralnego Biura Śledczego najlepszym zawodnikiem turnieju. Natomiast w kategorii powyżej 35 roku, drużyna Komendy Stołecznej Policji zajęła wysokie IV miejsce przegrywając w bratobójczym meczu o brązowy medal  z reprezentacją IPA Gdynia 2:4.

Na zakończenie turnieju organizatorzy tradycyjnie przyznają tytuł dla drużyny fair play. W tym roku tytuł przyznano reprezentacji Komendy Stołecznej Policji, a okazały puchar z rąk Generalnego Komisarza Policji Litewskiej odebrał kapitan biało – czerwonych Sylwester Winek.

Gratulujemy wszystkim startującym w turnieju drużynom polskiej Policji i czekamy na kolejne sukcesy.

(KGP/ Andrzej Kuczyński)
 

Powrót na górę strony