Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawała papierosy, tytoń oraz alkohol bez polskich znaków akcyzy

Data publikacji 18.09.2013

Policjanci wspólnie z celnikami ustalili, że mieszkanka powiatu wejherowskiego wprowadza do obrotu wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. W miejscu jej zamieszkania policjanci ujawnili blisko 900 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, tytoń oraz spirytus. Kobieta została już przesłuchana. 61-latce zgodnie z kodeksem karno-skarbowym grozi kara grzywny i przepadek zabezpieczonego towaru, natomiast zgodnie z ustawą o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych - kara pozbawienia wolności do roku.

Wczoraj policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą  wejherowskiej komendy wspólnie z celnikami z Gdyni ustalili, że  61-letnia mieszkanka powiatu wejherowskiego sprzedaje tytoń i papierosy oraz alkohol bez polskich znaków akcyzy. Policjanci podczas przeszukania jej mieszkania w koszu na bieliznę, w szafach i na meblach znaleźli ukryty tytoń. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 889 paczek papierosów, 26 kg tytoniu, a także 11 litrów spirytusu.

Ujawniony towar został zabezpieczony przez mundurowych. Jego wartość została oszacowana na kwotę przekraczającą 22 tys. złotych.  Kobieta została już przesłuchana. Zabezpieczone przez policjantów wyroby tytoniowe oraz wyroby spirytusowe bez wymaganych znaków akcyzy zostaną przekazane do Urzędu Celnego.

Za popełnione przestępstwo wprowadzania do obrotu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy grozi kara grzywny i przepadek zabezpieczonego towaru, natomiast zgodnie z ustawą o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych - kara pozbawienia wolności do roku.

(KWP w Gdańsku / ak)

Powrót na górę strony