Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszeli zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz zabójstwa

Data publikacji 18.09.2013

Sąd Rejonowy w Ełku na trzy miesiące aresztował 31-letnią kobietę i 28-letniego mężczyznę, którzy w sobotę podczas imprezy alkoholowej pobili 58-letniego mieszkańca Ełku. Mężczyzna na skutek ran kłutych klatki piersiowej zmarł. 31-latka usłyszała zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia, natomiast jej „wspólnik” - zarzut zabójstwa.

W niedzielę około godziny 9.00 oficer dyżurny ełckiej komendy policji został poinformowany przez pracownika Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o zgonie 58-letniego mężczyzny. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że przed śmiercią mężczyzna został pobity. Już kilka godzin od zgłoszenia, w związku ze sprawą, policjanci zatrzymali 31-letnią kobietę i 28-letniego mężczyznę, którzy ukrywali się na terenie gminy Stare Juchy. Oboje usłyszeli już prokuratorskie zarzuty.

Śledczy ustalili, że sprawcy podczas imprezy alkoholowej bili 58-latka zadając mu uderzenia pięściami oraz niebezpiecznymi przedmiotami po całym ciele,  szczególnie w  głowę. Ponadto 28-latek zadał mężczyźnie także kilka uderzeń nożem w klatę piersiową, które okazały się śmiertelne.

Dzisiaj sąd zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt. Teraz kobiecie za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia może grozić kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast mężczyźnie za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony