Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci na podium Międzynarodowego Wieloboju Strzeleckiego - "SNAJPER 2013"

Data publikacji 19.09.2013

W miniony weekend odbył się w Poznaniu XVI Międzynarodowy Wielobój Strzelecki Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO - „Snajper 2013”. W zawodach, w których uczestniczyło 50 drużyn z kraju i zagranicy, uczestniczyła także drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Dolnośląscy funkcjonariusze stanęli na podium w kategorii drużynowej i indywidualnej kobiet. Policjant z Wrocławia został też najlepszym strzelcem zawodów wśród polskich funkcjonariuszy.

W wieloboju uczestniczyło ponad 200 osób (50 drużyn). Uczestnicy zawodów reprezentowali Niemcy, Wielką Brytanię, Włochy, Holandię, Estonię, Czechy, Słowację, Norwegię oraz gospodarzy z Polski. Krajowe drużyny złożone były z rezerwistów, policjantów – w tym funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i przedstawicieli Straży Granicznej.

Zawody rozegrano na bojowej strzelnicy piechoty na poligonie w Biedrusku. Uczestnicy rywalizowali w strzelaniach z karabinka Beryl, karabinu maszynowego PK, karabinu wyborowego SWD, karabinu sportowego BRNO, pistoletu maszynowego PPS, pistoletu maszynowego Glauberyt i pistoletu wojskowego P-83.

Sportowe zmagania zakończyły się uroczyście w Domu Żołnierza, gdzie uhonorowano zwycięzców, którzy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Dolnośląscy policjanci, w poszczególnych kategoriach, stanęli na podium.

  • W kategorii drużynowej wśród polskich reprezentacji – Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu zajęła II miejsce,
  • W kategorii indywidualnej kobiet - Katarzyna Korotko z Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu (266 pkt) zajęła III miejsce,
  • Najlepszym strzelcem z MSW okazał się nadkom. Urban Gidziński – Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Gratulujemy sukcesów!

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony