Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo na poznańskich Winogradach. 36-latek ukrywał się w kompleksie leśnym w okolicach Kórnika. Za zabójstwo grozi kara 25 lat więzienia albo kara dożywocia.

Mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo zatrzymali dzisiaj policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP i KMP w Poznaniu. 36-latek został odnaleziony na terenach leśnych w okolicach Kórnika. Podczas zatrzymania, mężczyzna na widok funkcjonariuszy wysiadł z samochodu z nożem w ręku. Policjanci w sposób przemyślany i skuteczny obezwładnili podejrzanego. Drobiazgowo przeszukano samochód, którym poszukiwany dysponował. Policyjni technicy zabezpieczyli ślady i dowody istotne do wyjaśnienia sprawy.

Szybkie odnalezienie przypuszczalnego sprawcy zabójstwa było dla Policji o tyle ważne, że kilka dni temu przyleciał on do Polski z Edynburga w Szkocji, gdzie mieszkał. Istniało podejrzenie, że po zbrodni mężczyzna będzie chciał szybko wyjechać z kraju.

Do zabójstwa na Poznańskich Winogradach doszło w środę wieczorem. Tuż przed godziną 23.00 oficer dyżurny Policji otrzymał z pogotowia ratunkowego wiadomość, że w rejonie ul. Pasieka i Pszczelnej mogło dojść do tragicznego wydarzenia. Na ulicy w pobliżu jednego z domów znaleziono 30-letniego mężczyznę z ranami kłutymi i ciętymi. Mężczyzna zmarł. W budynku mieszkalnym znajdowała się 26-letnia kobieta z podobnymi obrażeniami. Lekarze pogotowia udzielili jej pomocy i zabrali do szpitala. Jej stan jest stabilny.

Na miejsce wysłano specjalną grupę policjantów kryminalnych i specjalistów dochodzeniowo śledczych. Wezwano także prokuratora. Podczas badania miejsca zdarzenia zabezpieczono ślady i przesłuchano wielu świadków. Szybko ustalono dane personalne osoby, która o oparciu o zebrane informacje mogła mieć związek z tą sprawą. Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania, które bez przerwy trwały kilkanaście godzin.

Wszystkie informacje i materiały dowodowe są na bieżąco przedkładane prokuratorom zajmującym się sprawą. Zatrzymany przez policjantów 36-letni mężczyzna zostanie doprowadzony na przesłuchanie w najbliższym czasie, uzgodnionym z prokuraturą.

(KWP w Poznaniu / pt)

Powrót na górę strony