Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ujawnili nielegalną linię produkcyjną krajanki tytoniowej

Data publikacji 20.09.2013

Nawet 3 lata więzienia grozi 47-latkowi z gminy Biszcza, u którego policjanci zespołu do walki z korupcją i przestępczością gospodarczą ujawnili nielegalną linię produkcyjną oraz ponad 200 kilogramów krajanki tytoniowej. Wartość podatku akcyzowego zabezpieczonych wyrobów tytoniowych sięgnęła ponad 150 tysięcy złotych.

Wczoraj policjanci zespołu do walki z korupcją i przestępczością gospodarczą wspólnie z pracownikami Urzędu Celnego weszli do domu mieszkańca gminy Biszcza. W wyniku podjętych czynności służbowych, w budynkach należących do mężczyzny, ujawniona została nielegalna produkcja krajanki tytoniowej. Jak ustalili funkcjonariusze, produkcją zajmował się 47-letni mieszkaniec gminy Biszcza. Gotowy do skręcenia tytoń został zabezpieczony podczas przeszukań pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do wymienionego mężczyzny.

Podczas prowadzonych przeszukań policjanci zastali 47-latka w piwnicy wspólnie z 31-letnim kolegą, mieszkańcem Przemyśla, przy linii produkcyjnej dokonującej w tym czasie obróbki pociętych linii tytoniu w suszoną krajankę tytoniową. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 216 kilogramów krajanki tytoniowej oraz całą linię produkcyjną. Ustalili ponadto, że 47-latek nie uprawiał tytoniu, nie prowadził żadnej zarejestrowanej działalności dotyczącej obrotu wyrobami akcyzowymi oraz nie posiada zezwolenia Urzędu Celnego na prowadzenie takiej.

Postępowanie w tej sprawie trwa. Mężczyzna w przeszłości był karany za inne przestępstwa, tym razem również nie uniknie odpowiedzialności.

Kwota uszczuplonego podatku akcyzowego sięgnęła ponad 150 tysięcy złotych. Za to przestępstwo akcyzowe kodeks karno-skarbowy przewiduje karę nawet do 3 lat więzienia.

(KWP w Lublinie / ak)

Powrót na górę strony