Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o podpalenie dwóch domów

Data publikacji 23.09.2013

Na trzy miesiące został aresztowany 48-latek podejrzany o podpalenie dwóch domów na terenie powiatu opolskiego. Policjanci zatrzymali mężczyznę tuż po zgłoszeniu przestępstwa. Grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.

16 września tuż przed północą dyżurny policji w Opolu otrzymał telefoniczną informację o usiłowaniu kradzieży z włamaniem do jednego z domów na terenie powiatu. Natychmiast na miejsce skierowano patrol. Policjanci zastali tam dwóch szarpiących się mężczyzn. Jeden z nich krzyczał, że chciano mu podpalić dom.

Jak ustalili zajmujący się tą sprawą funkcjonariusze, 48-letni mężczyzna tuż przed północą miał podpalić dwa sąsiadujące ze sobą budynki mieszkalne, w których znajdowali się ludzie. Na szczęście mieszkańcy zauważyli niebezpieczeństwo i ugasili podłożony wcześniej ogień. W obu domach nadpaleniu uległy między innymi wykładziny podłogowe, część mebli oraz futryny drzwi.

Zebrany przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Opolu materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 48-latkowi zarzutu sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach mającego postać pożaru oraz zarzutu gróźb karalnych.

W miniony czwartek 48-letni podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Za takie czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mg)

 

 

Powrót na górę strony
Polska Policja