Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany poszukiwany szef groźnej grupy przestępczej

Data publikacji 23.09.2013

Dzięki ścisłej współpracy policjantów z gdańskiej komendy wojewódzkiej z funkcjonariuszami z Łodzi został zatrzymany groźny przestępca ukrywający się od 4 lat. Mężczyzna był poszukiwany m.in. za kierowanie grupą przestępczą, która porywała ludzi dla okupu. Został zatrzymany przed jednym z gdańskich marketów.

Mężczyzna został zatrzymany przez policyjnych antyterrorystów w czwartek po południu, gdy wychodził z jednego z marketów na gdańskiej Osowie. Był kompletnie zaskoczony. Policjanci znaleźli przy nim m.in. sfałszowane dokumenty oraz kilkanaście telefonów komórkowych.

Na trop 31-latka wpadli policjanci z komend wojewódzkich w Gdańsku i Łodzi. Znalezienie go nie było łatwe. Z informacji zebranych przez policjantów wynika, że w ciągu ostatnich lat ukrywał się w różnych miejscach zarówno na terenie kraju, jak i za granicą. W tym czasie występował pod co najmniej czterema fałszywymi tożsamościami.

Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od 2009 roku. Wystawiono za nim trzy listy gończe oraz Europejski Nakaz Aresztowania. Jest podejrzewany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która uprowadzała ludzi dla okupu, a także o nielegalne posiadanie broni.

Trafił do aresztu, gdzie pozostanie do dyspozycji Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku.

(KWP w Gdańsku / ak)

Film Zatrzymany poszukiwany szef grupy przestępczej

Opis filmu: zatrzymania, zorganizowane grupy przestępcze, ena, zatrzymania poszukiwanych, broń, okup

Pobierz plik Zatrzymany poszukiwany szef grupy przestępczej (format mp4 - rozmiar 6.66 MB)

Powrót na górę strony