Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili 100 kg tytoniu i blisko 200 listków dopalaczy

Data publikacji 23.09.2013

Świdniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie i wprowadzanie do obrotu towarów bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze w pomieszczeniach należących do podejrzanego zabezpieczyli duże ilości krajanki tytoniowej niewiadomego pochodzenia. U zatrzymanego znaleziono także dopalacze. Zatrzymany odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, prowadząc czynności na terenie miasta, zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie i wprowadzanie do obrotu tytoniu bez znaków akcyzy.

Podczas przeszukania garażu należącego do mężczyzny policjanci ujawnili cztery worki jutowe z zawartością krajanki tytoniowej. W workach znajdowało się 80 kilogramów krajanki. W trakcie przeszukania samochodu należącego do zatrzymanego, funkcjonariusze znaleźli dodatkowe 20 kilogramów tytoniu. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że towar kupił na jednym z bazarów na terenie Dolnego Śląska.

W trakcie dalszych czynności policjanci zabezpieczyli też 196 listków substancji psychotropowych, tzw. dopalaczy. Zabezpieczona substancja została przesłana do badań laboratoryjnych.

Zabezpieczony tytoń został przekazany funkcjonariuszom Izby Celnej we Wrocławiu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. czy podejrzany zajmował się również handlem. Wartość strat poniesionych przez Skarb Państwa oszacowano na kwotę 64 tys. złotych.

Za czyny, o które jest podejrzany, mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ak)

Powrót na górę strony