Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ zlikwidowało laboratorium amfetaminy

Data publikacji 25.09.2013

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali na terenie powiatu grójeckiego laboratorium amfetaminy. W ręce funkcjonariuszy wpadło dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za produkcję narkotyków. W sumie CBŚ zabezpieczyło 36 kilogramów amfetaminy, sprzęt laboratoryjny i odczynniki chemiczne.

Policjanci od kilku miesięcy prowadzili śledztwo zmierzające do zlokalizowania laboratorium amfetaminy i zatrzymania osób trudniących się jej produkcją na szeroką skalę. Zbierane informacje doprowadziły ich  do ustalenia dwóch mężczyzn bezpośrednio zajmujących się produkcją narkotyku, a także pozwoliły na ustalenie dokładnego miejsca gdzie produkcja się odbywała.

Funkcjonariusze CBŚ KGP wkroczyli na posesję w miejscowości Świdno w powiecie grójeckim, gdzie w trakcie produkcji amfetaminy zatrzymali dwóch mężczyzn: Jerzego J. (lat 66) oraz Roberta P. (lat 44). W trakcie czynności zabezpieczyli 36 kg gotowej amfetaminy oraz sprzęt laboratoryjny i odczynniki chemiczne niezbędne do syntezy środków odurzających. Szacowana czarnorynkowa wartość zabezpieczonej amfetaminy to około 400 000 zł. Zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej Warszawa Praga zarzuty produkcji znacznych ilości substancji psychotropowej, a Sąd obu zatrzymanych tymczasowo aresztował na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

CBŚ

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 30.75 MB)

Powrót na górę strony