Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskał zagubione 20 tys. złotych

Data publikacji 24.09.2013

Dzięki uczciwości 14-latka z Jasienicy obywatel Ukrainy odzyskał zagubiony portfel z gotówką – 20 tys. złotych i kartami bankomatowymi z zapisanymi numerami PIN. Przekazanie zagubionego portfela nastąpiło w obecności Komendanta Komisariatu Policji w Jasienicy podinsp. Wojciecha Kozłowskiego.

14-letni Filip odnalazł portfel w drodze do szkoły. Zauważył go w kałuży na przystanku autobusowym w Jasienicy przy ul. Cieszyńskiej. W portfelu była duża ilość gotówki i dokumenty. O odnalezieniu portfela natychmiast powiadomił swoich rodziców, którzy po przejrzeniu znajdujących się tam zapisków ustalili właściciela.

Zguba została zwrócona właścicielowi w obecności mundurowych z Komisariatu Policji w Jasienicy. Jak się okazało, należy do obywatela Ukrainy, który jest pracownikiem budowlanym. Od 1,5 roku pracuje fizycznie przy remontach dachów, odkładając każdy zapracowany grosz dla swojej rodziny, która pozostała na Ukrainie.

Właściciel portfela wdzięczny młodemu człowiekowi za odzyskanie pieniędzy, nie potrafił ukryć wzruszenia i podziwu dla jego postawy.

(KWP w Katowicach / mj)

Powrót na górę strony