Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poważne skutki picia alkoholu podczas meczu

Data publikacji 26.09.2013

Dwuletnie zakaz wstępu na mecze piłki nożnej wszystkich polskich klubów sportowych na terenie RP oraz mecze piłki nożnej rozgrywanych przez polską kadrę narodową i polskie kluby sportowe poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz miesiąc ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cel społeczny w wymiarze 40 godzin to kara jak spotkała dwóch kibiców za posiadanie na niedzielnym meczu pomiędzy drużynami Hetmana Zamość a Polonią Przemyśl alkoholu. Obwinieni to 20 i 23-letni mieszkańcy Zamościa. Podobna kara spotkała również 24-latka z Zamościa, który podczas wcześniejszego meczu spożywał alkohol.

Do zdarzenia doszło podczas niedzielnego meczu rozgrywanego w Zamościu pomiędzy miejscową drużyną AMSPN Hetman a klubem piłkarskim "Polonia" z Przemyśla. Mężczyzn posiadających i spożywających w trakcie meczu alkohol wypatrzyli ochroniarze. Obaj kibice przekazani zostali policjantom. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Zamościa w wieku 20 i 23 lat. Za złamanie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, która zakazuje wnoszenia i posiadania na tego typu imprezach napojów alkoholowych policjanci skierowali wobec obu zatrzymanych wnioski do sądu o ich ukaranie.

Na początku tego tygodnia w ich sprawach zapadły wyroki. Sąd Rejonowy w Zamościu ukarał 20 i 23-latka karą miesiąca ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac społecznych oraz dwuletnim zakazem stadionowym. Podobna kara spotkała także 24-latka z Zamościa, który podczas rozegranego na początku tego miesiąca meczu pomiędzy Hetmanem Zamość a Stalą Sanok, również posiadał alkohol.

Amatorom wnoszenia na imprezy masowe alkoholu przypominamy, że zgodnie z art. 56 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych każdemu, kto wbrew przepisom tej ustawy wnosi lub posiada na imprezie masowej napoje alkoholowe grozi kara ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2000 złotych.

(KWP w Lublinie / mj)

Powrót na górę strony