Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po pościgu policjanci odzyskali auto warte blisko 150 tysięcy złotych

Data publikacji 26.09.2013

Zgorzeleccy i bolesławieccy policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu osobowego. Na terenie Zgorzelca mężczyzna spowodował kolizję i dalszą ucieczkę kontynuował na pieszo. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów został zatrzymany przez policjantów. Policjanci odzyskali skradziony luksusowy samochód o wartości blisko 150 tysięcy złotych.

Policjanci ze Zgorzelca i Bolesławca wspierani przez funkcjonariuszy polsko–niemieckiej policyjnej grupy NYSA, w wyniku podjętego pościgu zatrzymali kierującego skradzionym samochodem marki Audi. Kierującym okazał się 37-letni mieszkaniec Zgorzelca.

Do zatrzymania doszło po tym, jak zgorzeleccy i bolesławieccy policjanci prowadzili pościg za samochodem osobowym na niemieckich tablicach rejestracyjnych, który nie zatrzymał się do kontroli. Funkcjonariusze otrzymali informację o podejrzeniu, że pojazd mógł zostać skradziony.

Samochód nie zatrzymał się do kontroli w jednej z miejscowości gminy Nowogrodziec. Kierujący z dużą prędkością zaczął uciekać, a w pościg za nim ruszyli pełniący wspólnie służbę zgorzeleccy i bolesławieccy policjanci. Do działań włączyli się także funkcjonariusze wspólnej polsko-niemieckiej grupy policyjnej NYSA.

Po dojechaniu do Zgorzelca, na jednej z ulic miasta kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w inny samochód osobowy. Po spowodowaniu kolizji wybiegł z samochodu i kontynuował ucieczkę pieszo. Po kilkudziesięciu metrach został zatrzymany przez policjantów. Jak ustalili funkcjonariusze, pojazd o wartości 150 tysięcy złotych został skradziony na terenie Niemiec.

Obecnie śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu.

(KWP we Wrocławiu / ak)

Powrót na górę strony