Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia służb ratunkowych na autostradzie

Data publikacji 26.09.2013

Katastrofa drogowa, pożar hotelu oraz wyciek substancji niebezpiecznej to elementy przeprowadzonych ćwiczeń ratunkowych na dolnośląskim odcinku autostrady A4. Ćwiczenia przeprowadzono w ramach „Planu szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego województwa dolnośląskiego na 2013 rok” zatwierdzonego przez Wojewodę Dolnośląskiego. W działaniach udział wzięły wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo m. in.: Policja, Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe oraz służby drogowe odpowiedzialne za autostradę.

Dzisiaj na odcinku autostrady A 4 w okolicach MOP-u „Oleśnica Mała",  pomiędzy węzłami Brzezimierz i Przylesie przeprowadzone zostały ćwiczenia służb ratunkowych. W działaniach udział wzięły wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo m. in.: Policja, Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe oraz służby drogowe odpowiedzialne za autostradę. Ćwiczenia przeprowadzone zostały w ramach „Planu szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego województwa dolnośląskiego na 2013 rok” zatwierdzonego przez Wojewodę Dolnośląskiego.

Głównym celem prowadzonych działań ratunkowych było sprawdzenie ustalonych dla autostrady procedur działania w sytuacjach kryzysowych. Podczas prowadzonych działań ratowniczych przećwiczone zostały trzy sytuacje kryzysowe: wypadek z dużą liczbą osób poszkodowanych, pożar hotelu oraz wyciek substancji niebezpiecznej na miejscu obsługi podróżnych.

Podczas prowadzonych działań dla służb ratunkowych najważniejsze było jak najszybsze dotarcie na miejsce zdarzenia, udzielenie pomocy osobom poszkodowanym, a także zapewnienie bezpieczeństwa innym osobom poruszającym się w tym czasie po autostradzie. Na czas prowadzonych ćwiczeń wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu polegająca na całkowitym zatrzymaniu poruszania się na jednej jezdni autostrady. Policjanci dla potrzeb służb ratunkowych zabezpieczyli miejsce zdarzenia i drogi dojazdowe do miejsc gdzie wystąpiły oraz kierowali ruchem.

(KWP we Wrocławiu / ak)

Film Ćwiczenia służb ratunkowych na autostradzie

Opis filmu: szkolenia, ćwiczenia

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Ćwiczenia służb ratunkowych na autostradzie (format flv - rozmiar 23.64 MB)

Powrót na górę strony