Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ: kolejny „magazyn” z narkotykami w Elblągu zlikwidowany

Data publikacji 27.09.2013

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej podczas tylko jednej realizacji zabezpieczyli blisko 5 kg narkotyków. W tej sprawie zatrzymali 27-letnich Marcina M. i Jarosława D. Funkcjonariusze u pierwszego z mężczyzn w piwnicy znaleźli pudełko z zawartością 4,5 kg białej substancji. Po wstępnej analizie okazało się, że była to amfetamina. Marcin M. usłyszał już zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo może grozić mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego i funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że w jednym z mieszkań w Elblągu mogą znajdować się duże ilości narkotyków. Podczas wspólnej akcji 24 września br. w samochodzie na jednej z ulic miasta zauważyli podejrzanych. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli. W aucie znajdowali się Marcin M. i Jarosław D. Podczas przeszukania mieszkań u pierwszego z nich policjanci wraz ze strażnikami granicznymi znaleźli 262 g amfetaminy oraz 8 g marihuany. W wyniku dalszych czynności funkcjonariusze znaleźli ukryty w szufladzie pod bielizną pęk kluczy. Za ich pomocą dostali się do piwnicy, którą również przeszukali. W wyniku tej czynności znaleziono i zabezpieczono pudełko z 4,5 kg białego proszku. Po wstępnej analizie okazało się, że była to amfetamina.

Funkcjonariusze podczas realizacji zabezpieczyli ponad 4,7 kg amfetaminy, blisko 10 g marihuany i 2 tabletki ekstazy. Czarnorynkowa wartość narkotyków to ok. 142 tysiące złotych.

27-letni Marcin M. usłyszał już zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków, został tymczasowowo aresztowany na trzy miesiące. Kara jaka mu grozi to nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalają źródło pochodzenia środków odurzających oraz to, do kogo miały trafić. Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

To już kolejne uderzenie w narkotykową przestępczość w Elblągu. 12 września br. ok. godziny 19.00 kryminalni przed jednym z bloków zatrzymali dwóch mężczyzn. Policjanci podejrzewali, że mogą posiadać przy sobie narkotyki. Gdy ich nie znaleźli postanowili sprawdzić jeszcze mieszkanie wynajmowane przez jednego z nich. W lokalu funkcjonariusze znaleźli kilka worków foliowych i reklamówek zawierających biały proszek oraz susz roślinny. Jak się okazało, były to narkotyki. Łącznie kryminalni zabezpieczyli ponad 3 kilogramy amfetaminy oraz około 300 gram marihuany. 22-letni Michał K. przyznał się do posiadania wszystkich znalezionych w mieszkaniu środków odurzających.

(KWP w Olsztynie/ mj)

Film CBŚ: kolejny „magazyn” z narkotykami w Elblągu zlikwidowany

Opis filmu: CBŚ, narkotyki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik CBŚ: kolejny „magazyn” z narkotykami w Elblągu zlikwidowany (format flv - rozmiar 1.44 MB)

Powrót na górę strony