Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantację konopi

Data publikacji 27.09.2013

Inowrocławscy policjanci wspólnie z funcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego odkryli mieszkaniową plantację marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli tam 122 dorodne krzaki konopi w różnej fazie wzrostu. Do wyjaśnienia zatrzymane zostały dwie osoby, które niebawem usłyszą zarzuty.

Wczoraj (26.09.13) inowrocławscy policjanci zajmujący się zwalczaniem narkotykowego procederu wspólnie z CBŚ uzyskali informację o miejscu i osobach, które zajmują się produkcją tych zakazanych środków. Na tej podstawie funkcjonariusze przygotowali akcję. Mundurowi, w godzinach wieczornych, wkroczyli do jednego z mieszkań w Inowrocławiu. Tam, podczas przeszukania, w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach znaleźli plantację marihuany. Rośliny rosły w doskonałych warunkach. Były odpowiednio wentylowane, oświetlane, ogrzewane, a także nawożone. Policjanci zabezpieczyli 122 „dorodne” krzaki konopi w różnej fazie wzrostu oraz 4-litrowe słoiki z przygotowanym już suszem marihuany. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali 37-letnią kobietę i 34-letniego mężczyznę. Oboje trafili do policyjnego aresztu.

Dzisiaj (27.09.13) śledczy dalej pracują nad sprawą i przygotowują materiał dowodowy, który pozwoli przedstawić parze zarzuty między innymi posiadania oraz wprowadzania narkotyków do obrotu, a także uprawy konopi. Sprawcy mogą się spodziewać kary pozbawienia wolności do 12 lat.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony