Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szarża ulicami Gorzowa

Data publikacji 27.09.2013

Gorzowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 19-letniego mieszkańca gminy Słubice. Ten we wtorek /24 września 2013 roku/ kierując kradzionym Golfem nie zatrzymał się do kontroli i podjął szarżę ulicami Gorzowa, powodując wiele groźnych sytuacji na drodze. Na mężczyźnie ciąży zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Sytuacja została zainicjowana we wtorek /24 września 2013 roku/ tuż przed godziną 8.00 na Trasie Nadwarciańskiej. Esoidalna jazda kierującego VW Golfem na niemieckich numerach rejestracyjnych była faktyczną podstawą zatrzymania go do kontroli. Kierujący zbagatelizował jednak sygnały świetlne i dźwiękowe wyraźnie przyśpieszając.

Miał jednak problemy z opanowaniem auta. W rażący sposób wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego przekraczając dozwoloną prędkość i zmuszając inne pojazdy do hamowania. Katalog złych zachowań uzupełnia przejazd na czerwonym świetle, przez przejście dla pieszych czy też wymuszanie pierwszeństwa przejazdu.

Konsekwencją tej nieodpowiedzialnej jazdy była kolizja z zaparkowanym na ul. Warszawskiej Fiatem Ducato, która o mało nie zakończyła się stratowaniem dokonujących rozładunku osób. Dalsze łamanie przepisów miało swój kres na ul. Korczaka, gdzie kierujący Golfem porzucił pojazd i rozpoczął ucieczkę pieszą.

W wyniku podjętych czynności, mężczyzna został zatrzymany. Nie posiadał on uprawnień do prowadzenia pojazdów. Samochód, którym się poruszał został dzień wcześniej skradziony na terenie Niemiec. Jego wartość została oszacowana na 32 tysiące złotych. 19-letni mieszkaniec gminy Słubice usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy związany jest ze sprowadzeniem bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Kolejny związany jest z paserstwem. Istnieje również uzasadnione prawdopodobieństwo, że mężczyzna znajdowała się pod działaniem amfetaminy, której zawartość musi zostać poparta dalszymi badaniami.

Na mężczyznę decyzją prokuratury rejonowej został nałożony policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe w wysokości 5 tysięcy złotych.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Film Szarża ulicami Gorzowa

Opis filmu: ruch drogowy


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Szarża ulicami Gorzowa (format flv - rozmiar 18.44 MB)

Powrót na górę strony