Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali kradzione bmw

Data publikacji 27.09.2013

Policjanci z bydgoskiego Fordonu zatrzymali 18-latka krótko po tym, jak ukradł samochód na osiedlu Wyżyny. Podejrzany usłyszał zarzuty trzech przestępstw, za które grozi mu do 10 lat więzienia. Dodatkowo za wykroczenie drogowe grudziądzanin został ukarany pięciusetzłotowym mandatem karnym.

Wczoraj (26.09.13) po 22:00 na ulicy Fordońskiej w Bydgoszczy policjanci zatrzymali do kontroli samochód bmw, za kierownicą którego siedział młody mężczyzna. Jak się okazało, 18-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód ukradł kilkadziesiąt minut wcześniej na osiedlu Wyżyny. Mieszkaniec Grudziądza został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze powiadomili zaskoczonego właściciela, któremu przekazali pojazd.

Dalsze ustalenia kryminalnych potwierdziły, że to nie jedyne przestępstwo, które zatrzymany ma swoim koncie. Okazało się bowiem, że w 2012 roku również na bydgoskich Wyżynach usiłował ukraść volkswagena T4 oraz osobowe audi.

Podejrzany usłyszał zarzuty dwóch usiłowań oraz kradzieży pojazdu. Za te przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo za kierowanie samochodem bez uprawnień 18-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony