Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant Główny Policji wziął udział w obchodach święta słowackiej Policji

Data publikacji 29.09.2013

27 września br. Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński wziął udział w obchodach Święta Policji Republiki Słowackiej, które odbyły się w Koszycach. W ramach tych uroczystości szef polskiej Policji miał okazję uczestniczyć w odrębnym spotkaniu z szefami Policji Słowackiej, podczas którego omówiono tematy dotyczące m.in. współdziałania i wzajemnej współpracy polskich i słowackich służb.

Główna część obchodów Święta Policji Słowackiej z udziałem zaproszonych gości odbyła się na Rynku Głównym w Koszycach. W uroczystościach tych, obok Prezydenta Policji Słowackiej generała Tobora Gašpara, Ministra Spraw Wewnętrznych Republiki Słowackiej pana Roberta Kaliňáka, wziął udział również Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński.

Obchody policyjnego święta w Koszycach były doskonałą okazją do spotkania i rozmów szefów Policji słowackiej i polskiej, do których doszło na odrębnym spotkaniu. Dotyczyły one m.in. rozwoju dalszej współpracy służb obu krajów i wymiany policyjnej w takich dziedzinach jak np. bezpieczeństwo imprez masowych, wymiany policyjnych informacji, współdziałania w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej, bilateralnej współpracy w rejonach przygranicznych czy aktywnej wymiany szkoleniowej.

Uroczystościom na Rynku Głównym w Koszycach towarzyszyła wystawa sprzętu i wyposażenia policyjnego. Wszyscy, którzy w tym dniu przybyli na obchody mieli okazję obejrzeć z bliska specjalistyczny sprzęt wykorzystywany przez słowacką policję Niewątpliwie atrakcją były też pokazy dynamicznych działań policyjnych czy odbijania zakładników z uprowadzonego autobusu przeprowadzone przez słowacką grupę specjalną Lynx. Miłośnicy zwierząt mogli obejrzeć specjalny pokaz przygotowany przez policję konną oraz podziwiać umiejętności przewodników psów służbowych i ich czworonożnych podopiecznych. W festynie wzięli udział również policjanci ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, którzy prezentowali nowoczesne wyposażenie polskich policyjnych radiowozów typu alfa romeo 156.

(mw / KGP)


 

Powrót na górę strony