Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany i karany za zgwałcenie

Data publikacji 30.09.2013

Policjanci z Mokotowa zatrzymali podejrzanego o zgwałcenie młodej kobiety. Jak wynika z ustaleń, mężczyzna obiecał kobiecie pomoc w załatwieniu pracy, pod tym pretekstem zwabił do mieszkania, gdzie dopuścił się wobec niej przestępstwa. Niewykluczone, że jego ofiar może być więcej. 39-latek jest już skazany na 4,5 roku pozbawienia wolności za dokonanie podobnego przestępstwa. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował go na trzy miesiące. Zatrzymanemu grozić może kara do 12 lat więzienia.

Do mokotowskiej komendy zgłosiła się kobieta, która powiadomiła policjantów o tym, że została zgwałcona. Z jej relacji wynikało, że jakiś czas temu zamieściła w Internecie ogłoszenie, że poszukuje pracy jako modelka. Wtedy skontaktował się z nią mężczyzna, który obiecał jej pomóc i w tym celu zaproponował spotkanie. Kiedy do niego doszło, nieznajomy wykorzystał sytuację i zgwałcił ją.

Po otrzymaniu informacji o tym zdarzeniu, policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu natychmiast przystąpili do działania. Funkcjonariusze ustalili miejsce, w którym doszło do zdarzenia. Okazało się, że mieszkanie to jest wynajmowane przez Sławomira Z., który miesiąc temu miał stawić się do Zakładu Karnego, aby odbyć karę 4,5 roku pozbawienia wolności za zgwałcenie.

Policjanci przez kilkadziesiąt godzin obserwowali mieszkanie i ostatecznie podjęli decyzję o wejściu siłowym. Kiedy znaleźli się w środku, zastali tam mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy. Stróże prawa zatrzymali 39-letniego Sławomira Z., a w mieszkaniu zabezpieczyli komputery, płyty CD oraz inne przedmioty.

Po zebraniu niezbędnego materiału dowodowego mężczyzna został doprowadzony do prokuratury i przesłuchany. 39-latek usłyszał zarzuty za zgwałcenie, a prokurator wystąpił z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie, do którego sąd się przychylił. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat więzienia.

Z informacji policjantów wynika, że 39-latek mógł dopuścić się podobnych przestępstw wobec innych kobiet, które poszukiwały pracy za pośrednictwem Internetu.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony