Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na niepełnosprawnego wolontariusza

Data publikacji 30.09.2013

Do sądu rodzinnego i nieletnich trafi sprawa nastolatków, którzy napadli na niepełnosprawnego wolontariusza i skradli mu klucze od mieszkania, z mieszkania zaś zabrali gotówkę. Policjanci szybko zatrzymali nieletnich i odzyskali skradzione pieniądze.

W niedzielę po południu dyżurny ostrołęckiej komendy został powiadomiony o rozboju dokonanym przez dwie nieletnie osoby. Co ważne, pokrzywdzony był niepełnosprawny. Do zdarzenia doszło na w placówce opiekuńczej.

O całym zajściu zaraz po zdarzeniu poinformował wychowawca. Na miejsce skierowano policjantów z grupy procesowo-operacyjnej.  Według wstępnych ustaleń, najpierw mężczyzna miał być przytrzymany przez 12-latkę, a następnie jej o rok starszy kolega po przeszukaniu pokrzywdzonego zabrał mu klucze do domu. Po wszystkim nieletni udał się do mieszkania mężczyzny, skąd ukradł pieniądze.

Policjanci szybko ujęli nieletnich. Odzyskano także skradzione pieniądze.

Nieletni odpowiedzą teraz przed sądem. Na uwagę zasługuje fakt, że pokrzywdzony w placówce pojawiał się w roli wolontariusza. Postępowanie w powyższej sprawie prowadzą policjanci zajmujący się przestępczością nieletnich.

(KWP w Radomiu / mg) 

Powrót na górę strony