Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzież tytoniu i paserstwo

Data publikacji 30.09.2013

Policjanci z Ciechanowa i Glinojecka zatrzymali sprawcę kradzieży tytoniu oraz 27-letniego pasera. Funkcjonariusze odzyskali skradziony tytoń, zabezpieczyli maszynę do produkcji papierosów i nadal pracują nad sprawą.

Policjanci  z Posterunku Policji w Glinojecku wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego i Zwalczania  Przestępczości Gospodarczej prowadzili wspólne działania w związku z kradzieżą tytoniu. Do zdarzenia doszło w nocy z 18 na 19 września 2013 roku w miejscowości Dukt (gmina Glinojeck) - nieznani sprawcy z wiaty na terenie prywatnej posesji skradli około 300 kilogramów liści tytoniu.

Policjanci drobiazgowo analizowali ślady i uzyskane informacje. Już po trzech dniach  ustalili i zatrzymali jednego ze sprawców. Śledczy weszli na teren posesji w gminie Regimin, gdzie na poddaszu budynku gospodarczego odnaleźli skradziony tytoń i zatrzymali 27-letniego pasera. W domu mężczyzny policjanci znaleźli wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy, maszynę do produkcji papierosów, gilzy, firmowe pudełka, urządzenie do badania wilgotności tytoniu. Skradziony tytoń przekazano za pokwitowaniem właścicielom.

Funkcjonariusze ustalili, że z zabezpieczonego tytoniu można wyprodukować około 300 tys. papierosów. Mężczyzna  usłyszał zarzuty: umyślnego paserstwa, posiadania wyrobów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, nielegalnej produkcji papierosów. 27-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Zatrzymany do sprawy 19 -letni mieszkaniec Ciechanowa usłyszał zarzut kradzieży tytoniu wspólnie z innymi osobami - on także złożył obszerne wyjaśnienia.

Policjanci pracują nad ta sprawą i nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KWP w Radomiu / mg)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 11.17 MB)

Powrót na górę strony