Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za nielegalne posiadanie broni

Data publikacji 30.09.2013

W ręce radzyńskich funkcjonariuszy wpadł 36-letni kłusownik. Mężczyzna, w piątek wieczorem, na widok jadącego radiowozu porzucił broń z amunicją i rower, którym podróżował. Policjanci jeszcze tej samej nocy ustalili właściciela przedmiotów. Okazało się, że broń i amunicję posiada nielegalnie. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Grozi mu 8 lat pozbawiania wolności.

Do zdarzenia doszło w piątkową noc w miejscowości Osowno, gm. Borki. Około godz. 22.00 policjanci zauważyli jadącego bez oświetlenia rowerzystę, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Po chwili porzucił przewożony ze sobą pakunek, a później rower, którym podróżował. Mężczyzna uciekł pieszo w nieznanym kierunku. Policjanci odnaleźli i sprawdzili porzucony przedmiot. Okazało się wówczas, że jest to broń palna - strzelba myśliwska marki "SCANONIERA PARIS" z lunetą oraz dwie sztuki amunicji. Jeszcze tego samego wieczoru mundurowi ustalili, do kogo należy porzucony rower.

Właścicielem okazał się 36- letni mieszkaniec gm. Borki. Radzyńscy kryminalni na terenie jego posesji ujawnili poroże jelenia oraz mięso, mogące pochodzić z kłusownictwa. Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd . Za kłusownictwo i nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony