Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono 1,5 tony nielegalnego tytoniu

Data publikacji 01.10.2013

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wraz z funkcjonariuszami Służby Celnej w Opolu zlikwidowali nielegalną wytwórnię tytoniu. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1,5 tony wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Łączna wartość zabezpieczonego mienia to blisko 270 tysięcy złotych.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego ustalili, że w jednym z magazynów na terenie Brzegu przechowywany jest tytoń bez akcyzy. 20 września wspólnie z celnikami udali się pod wskazany adres. W znajdującej się tam hali magazynowej dwaj mężczyźni nielegalnie przechowywali i produkowali wyroby tytoniowe, które następnie oferowali do sprzedaży. W magazynie, poza liśćmi tytoniu, znajdowały się urządzenia do produkcji krajanki tytoniowej i pocięty już tytoń.

Równolegle został zatrzymany kierowca volkswagena transportera, który przewoził ponad 400 kg pociętego tytoniu. Kierowca busa przyznał, że tytoń pochodzi z brzeskiego magazynu. Dalsze ustalenia wykazały, że wszyscy trzej mężczyźni działali wspólnie.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny tytoń oraz maszyny służące do jego produkcji. Łącznie to ponad 1,5 tony tytoniu o szacunkowej wartości rynkowej 270 tys. złotych. Gdyby nielegalny tytoń trafił na rynek, to Skarb Państwa straciłby na samej akcyzie ponad 900 tys. złotych

Wszystkim trzem mężczyznom zostały przedstawione zarzuty nielegalnej produkcji i przechowywania krajanki tytoniowej bez znaków akcyzy. Za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat. Dalsze dochodzenie w tej sprawie prowadzi Służba Celna.

(KWP w Opolu / ak) 

Powrót na górę strony