Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za zranienie mężczyzny

Data publikacji 01.10.2013

20-letni Łukasz B., mieszkaniec powiatu nowodworskiego, został aresztowany na 3 miesiące. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie dokonania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 20-latek na terenie jednego z lokali gastronomicznych w Nasielsku, podczas awantury z 39-letnim mężczyzną, prawdopodobnie zadał mu dwa ciosy nożem. Jego wspólnik, 18-letni Łukasz O., usłyszał zarzut pomocnictwa i trafił pod dozór policji. Obu mężczyznom grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Do nowodworskiej komendy dotarło zgłoszenie, że w jednym z lokali gastronomicznych w Nasielsku prawdopodobnie doszło do zranienia nożem 39-letniego mężczyzny. Na miejsce zostały natychmiast skierowane załogi policjantów.

Mundurowi ustalili, że do lokalu wszedł zamaskowany mężczyzna ubrany na czarno i podszedł do stolika, gdzie siedzieli goście. W pewnym momencie wyjął nóż. Wywiązała się awantura, której efektem było zadanie ciosów nożem 39-letniemu mężczyźnie. Napastnik po zdarzeniu uciekł w nieznanym kierunku.

Policjanci wszczęli poszukiwania za sprawcą. Po niespełna 30 minutach funkcjonariusze z Pomiechówka zatrzymali do kontroli kierowcę mazdy. W samochodzie oprócz kierowcy przebywał jeszcze pasażer. W aucie mundurowi znaleźli kominiarkę. Jeden z mężczyzn odpowiadał również rysopisowi ściganego podejrzanego.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy. W trakcie rozmowy z policjantami 20-letni Łukasz B. przyznał się, że to on uczestniczył w awanturze. Sprawa trafiła do prokuratora, który postawił mężczyźnie zarzut usiłowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Drugi podejrzany, 18-letni Łukasz O., usłyszał zarzut pomocnictwa i trafił pod dozór policji.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony