Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali z rzeki mężczyznę

Data publikacji 01.10.2013

Wrocławscy policjanci uratowali z rzeki mężczyznę, który skoczył z mostu, chcąc popełnić samobójstwo. W chwili, gdy funkcjonariusze zauważyli go w wodzie, poszkodowany znajdował się około 30 cm pod jej lustrem. Po przetransportowaniu na brzeg, został zabrany do szpitala.

30 września 2013 roku około godz. 19:45 policjanci z Komisariatu Wodnego udali się w okolice Mostu Grunwaldzkiego w związku z informacją o znajdującej się w rzece osobie. W trakcie sprawdzania odcinka Odry od Mostu Grunwaldzkiego w stronę dołu rzeki funkcjonariusze zauważyli zanurzonego w wodzie człowieka. Mężczyzna znajdował się około 30 cm pod lustrem wody i nie ruszał się.

Natychmiast został podjęty na łódź. Poszkodowany miał problemy z oddychaniem i odksztuszał wodę. Policjanci udzielili mu pomocy przedmedycznej, okrywając kocem termicznym i zakładając kołnierz ortopedyczny. Mężczyzna po chwili odzyskał świadomość. Okazało się, że skoczył z mostu chcąc popełnić samobójstwo. Po przetransportowaniu na brzeg uratowany przez policjantów mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

(KWP we Wrocławiu / ak) 

Powrót na górę strony